Świece ekologiczne – formuły przyjazne dla środowiska
Świece ekologiczne – formuły przyjazne dla środowiska

Żyjemy w coraz szybszym tempie. Jeszcze kilka lat temu społeczne dyskusje dotyczące ekologii pojawiały się rzadko, dziś są jednak coraz bardziej obecne w naszej świadomości zarówno w kontekście codziennych zakupów, jak i stylu życia. W naszym leśnym zakątku przedstawiamy krótki zakupowy poradnik dotyczący tego, na czym znamy się najlepiej, czyli ekologicznych świec zapachowych. Przybliżymy w nim specyfikę produkcji eko świeczek i wytłumaczymy, dlaczego są przyjazne środowisku.

Solidne, ale naturalne fundamenty

Zaczynamy oczywiście od wosku, bo to on jest podstawą każdej świecy ekologicznej. Najpopularniejszym surowcem jest wciąż parafina, która jest de facto odpadem przemysłowym przy produkcji ropy naftowej. Jak się pewnie domyślacie, nie jest to przyjazny dla środowiska wybór. Co więcej, palenie świeczek parafinowych może także wpływać na Wasze samopoczucie, powodować ból głowy i wiele innych dolegliwości. Co zatem zamiast wosku parafinowego? W Dzikim Lesie bazujemy przede wszystkim na wosku rzepakowym – źródle odnawialnym i nietoksycznym.

Świece w całkowicie naturalne od Dzikiego Lasu

Korzystamy z wosku pochodzącego ze sprawdzonych upraw europejskich. Głównym kryterium wyboru była przyjazność tego materiału dla środowiska i możliwość biodegradowalności. Można powiedzieć, że rzepak odwdzięczył się nam dłuższym czasem spalania, zerowym kopceniem i zupełnie innym poziomem uwalniania zapachu, który jest intensywny i pozostaje w pomieszczeniu na dłużej.

Kolejny checkbox przy tworzeniu świeczek przyjaznych środowisku to rodzaj knota. Ten powinien być dostosowany do specyfiki wosku i wolny od ołowiu. W Dzikim Lesie wybieramy knoty z niebielonej bawełny, dodatkowo powlekane naturalnym woskiem. To daje nam gwarancję bezpiecznych materiałów wyprodukowanych bez użycia środków chemicznych.

Dla ducha i dla oka

Powiedzieliśmy już kilka słów o materiałach, które wykorzystujemy do produkcji świeczek, teraz czas na opakowanie. Choć wydawałoby się, że to właśnie sam wosk, knot i uwalniający się przy spalaniu zapach jest tutaj najważniejszy, nie do końca możemy się z tym zgodzić. Dlaczego? W przypadku produktów tworzonych z myślą o środowisku naturalnym liczy się także opakowanie – i to najlepiej wielorazowe, ale cieszące oko. Takie też są nasze pojemniczki, które cudownie ozdabiają świeczki. Projektujemy etykietki tak, by tworzyły zgraną całość ze specyfiką danego zapachu.

Ekologiczne świece zapachowe

Ekologia na pierwszym miejscu

Zwieńczeniem projektu każdej świeczki jest ceramiczne naczynie wykonane według naszego projektu. Do każdego pojemniczka dołączamy także drewnianą pokrywkę wykonaną z bukowego, odpadowego i nieimpregnowanego drewna, które pozyskujemy z lokalnego tartaku. Dzięki temu, po wypaleniu świeczki pozostaje ceramiczne naczynie, które możesz wykorzystać jako osłonkę na kwiaty czy pojemnik na drobiazgi.

Ekologiczne świece zapachowe – kupuj świadomie

Dziki Las powstał z miłości do świeżych zapachów, natury i ekologicznych rozwiązań. Inspirujemy się znajdującymi się wokół nas drzewami i bliskością dzikiej przyrody, dzięki czemu jeszcze bardziej doceniamy prezenty, jakimi obdarowuje nas matka natura. Doceniamy możliwość inwestycji w ekologiczne produkty i opcję podejmowania świadomych decyzji w zakresie wyboru wykorzystywanych surowców.

Was też gorąco zachęcamy do troski o przyrodę, która nas otacza. To często małe zmiany, które mają niebagatelne znaczenie – nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla Waszego (i naszego) zdrowia i samopoczucia. A jeżeli macie wątpliwości co do tego, czy Wasza decyzja ma znaczenie, polecamy zastanowić się nad tym zapalając ekologiczną świecę Dziki szlak o zapachu prawdziwego lasu… I jak?

 

Sprawdź co w sobie kryją świeczki zapachowe - Ja piernicze!

 


Sprawdź inne wpisy: Świece zapachowe na prezent | Świece zapachowe sojowe a rzepakowe | Świece zapachowe do łazienki | Świeca z drewnianym a bawełnianym knotem | Olejki eteryczne i olejki zapachowe | Świeczki zapachowe w szkle czy w ceramice - co wybrać? | Bluzki nietoperz - dla kogo i jak nosić

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl