Świeca z drewnianym a bawełnianym knotem – co wybrać?
Świeca z drewnianym a bawełnianym knotem – co wybrać?

Witajcie w Dzikim Lesie! Dziś przyglądamy się knotom świec – właściwie nikt nigdy nie poświęca im większej uwagi, co według nas jest poważnym niedopatrzeniem. Dlaczego? Knot świecy jest tak samo istotny jak wosk i wykorzystane do produkcji świeczki materiały. To właśnie knot odpowiada za przepiękny płomień i równomierne spalanie a więc… drewniany czy bawełniany knot – która wersję wybrać?

Świeczka z drewnianym knotem – z miłości do natury

Świece z Dzikiego Lasu to produkty w pełni ekologiczne, a do tego zero waste. Dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół: wosk, ceramiczne naczynie, olejki eteryczne, drewnianą pokrywkę i knot. Cenimy sobie także różnorodność, dlatego w naszym sklepie internetowym znajdziecie świeczki zarówno z drewnianym, jak i bawełnianym knotem. Na którą świeczkę się zdecydować? Wszystko zależy od tego, z jakim zamiarem kupujecie produkt z Dzikiego Lasu. Jeżeli zależy Wam nie tylko na wspaniałym zapachu i dekoracji, ale także wyjątkowym „skwierczeniu” przypominającym spalające się w kominku drewno, odpowiedź może być tylko jedna: świeca z drewnianym knotem. Idealna, by stworzyć wyjątkowy, romantyczny nastrój, fundament zimowego hygge i przepiękny spektakl tańczących płomieni ognia.

Świeca z drewnianym a bawełnianym knotem

Zatroszcz się o siebie i… świeczkę

Decydując się na zakup świeczek z drewnianym knotem, należy pamiętać o kilku zasadach – w końcu każda świeczka potrzebuje trochę troski! Knot warto od czasu do czasu nieznacznie przycinać, przede wszystkim przed zapaleniem świeczki. Nie polecamy jednak ułamywania knota – to niezwykle delikatny element świeczki, a jego nieumiejętne i zbyt duże skrócenie może wpływać na nierównomierne rozpalanie się wosku. Choć wszyscy uwielbiamy delikatny aromat zapachowych świeczek i często ustawiamy je przy otwartym oknie (zwłaszcza latem) w przypadku świeczki z drewnianym knotem nie będzie to dobrym pomysłem. Wszelkiego rodzaju przeciągi i niespodziewane wiatry mogą utrudniać roztapianie się wosku.

Ku aromatycznym marzeniom

Wydaje się, że knoty bawełniane są nieco mniej wymagające od ich drewnianych alternatyw, ale właściwie wszystko zależy od indywidualnej perspektywy. Bawełniany knot raczej się nie ułamie, ale z drugiej strony to właśnie drewniana wersja pozwala na szybsze uwalnianie się pięknego aromatu. Ciężko też obojętnie przejść obok świecy z trzema knotami… Wyobraźcie sobie relaksujący wieczór spędzony w towarzystwie drewnianego skwierczenia i świeczki kominkowej Reset reset obłędnie pachnącej melisą i lawendą. A teraz przedstawiamy wizję dla wszystkich marzycieli i marzycielek: lampka wina, ciepły wieczór i niekończące się dyskusje z ukochaną osobą – a wszystko to zamknięte w kominkowej świecy o zapachu czarnego winogrona – W dzikie wino zaplątani! Przyznajemy się, przy tej świeczce za każdym razem uciekamy do perfekcyjnego świata marzeń i pięknych wspomnień.

Jak widzicie, wybór pomiędzy świeczkami zapachowymi z drewnianym knotem i bawełnianym odpowiednikiem jest niezwykle indywidualną kwestią. Sami pozostajemy rozdarci pomiędzy uroczymi, małymi świeczkami z bawełnianym knotem i nieco większymi świecami z trzema knotami. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszego nastroju i tego, jak wygląda Wasza idealna chwila spokoju. Niezdecydowanym polecamy zatem wypróbować zapachowe świece kominkowe – a z doświadczenia wiemy, że nikt dobrowolnie nie rezygnuje z kojących dźwięków spalającego się drewna… Włączamy kierunek odpoczynek!

 

Sprawdź czym mogą Cię zaskoczyć świeczki zapachowe - Dziki szlak!

 


Sprawdź inne wpisy: Świece zapachowe na prezent | Świece zapachowe sojowe a rzepakowe | Świece zapachowe do łazienki | Olejki eteryczne i zapachowe | Trwałe i intensywne świece zapachowe | Świece ekologiczne – formuły przyjazne dla środowiska | Świeczki zapachowe w szkle czy w ceramice - co wybrać? | Bluzki nietoperz - dla kogo i jak nosić

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl