Olejki eteryczne i olejki zapachowe
Olejki eteryczne i olejki zapachowe

 Witajcie w naszym świecie, dzikim świecie Dzikiego Lasu! Kolejny dzień naszej jakże przyjemnej pracy, to przybliżanie Wam tajników zapachów, które kryją się w naszych świeczkach. Zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że one tak obłędnie pachną? Jeśli nie, to już przychodzimy z odpowiedzią. Usiądźcie wygodnie, najlepiej z filiżanką kawy, zapalcie ulubioną świeczkę, może Leśne Ciacho? – zapraszamy na krótki przewodnik po zapachach.

Pokaż kotku, co masz w środku… a raczej świeczko!

Naszą dumą i chlubą jest to, że udało nam się stworzyć świece, które od początku do końca są naturalne i ekologiczne. Nie inaczej jest z ich zapachami. To, co wypełnia Wasze pomieszczenia po zapaleniu knota, to olejek, ale nie byle jaki, tylko eteryczny lub zapachowy. Jaka jest różnica między olejkami eterycznymi a zapachowymi? Zacznijmy od tych pierwszych.

Co to są olejki eteryczne?

Za co kochamy olejki eteryczne? Za to, że są w 100% pochodzenia naturalnego. Występują naturalnie w przyrodzie, można nawet powiedzieć, że są wszędzie! W płatkach kwiatów, liściach, korzeniach, drewnie i żywicy roślin. Uzyskuje się je metodą destylacji, następnie poddaje testom i badaniom laboratoryjnym. Musimy być pewni, że olejki, które mają kontakt z naszą skórą są bezpieczne.

Do czego służą olejki eteryczne?

No właśnie, skoro o skórze mowa, to wyjaśnijmy jakie zastosowanie mają olejki. My dodajemy je do wosku, aby później swoim zapachem cudownie wypełniły Wasze wnętrza. Ich zadanie to nie tylko pobudzenie naszych zmysłów, lecz także zrelaksowanie, poprawienie humoru oraz zapobieganie wielu chorobom.

Jak łączyć olejki eteryczne?

Na pewno nie raz słyszeliście o aromaterapii. Jest to rodzaj terapii olejkami eterycznymi, ale również sztuka łączenia zapachów. Muszą one współgrać ze sobą i z naszym temperamentem.  Idealny zapach jest mieszaniną maksymalnie czterech olejków. Więcej mogłoby ze sobą nie współgrać, a nas przytłaczać.

Jak sami widzicie, olejki eteryczne mają wiele zastosowań: aromatyzują powietrze (dzięki naszym świeczkom), można ich użyć w kąpieli, saunie, a nawet do masażu. Często są integralną częścią wielu kosmetyków, szczególnie tych, które pomagają nam w problemach skórnych.

Olejki zapachowe a eteryczne

Olejki zapachowe a eteryczne

Niektóre olejki eteryczne są pozyskiwane z bardzo rzadkich roślin z odległych lub trudno dostępnych miejsc. Dlatego też, ich cena może przywrócić o zawrót głowy. Wtedy przybywają z pomocą olejki zapachowe.

Co to są olejki zapachowe?

Są mieszaniną olejków naturalnych (eterycznych) i syntetycznych substancji zapachowych. Nie mają właściwości leczniczych, za to idealnie sprawdzają się w aromatyzowaniu przestrzeni,
np. w kominku zapachowym lub nawilżaczu powietrza.

Czy olejki zapachowe są szkodliwe?

Pewnie zastanawiacie się teraz, czy olejki zapachowe syntetyczne są bezpieczne dla Waszego zdrowia? Tak samo jak olejki eteryczne, muszą przejść badania i testy w laboratorium, aby być dopuszczonymi do sprzedaży. W tym miejscu uczulamy Was na czytanie etykiet – jeśli sami kupujecie olejki to czytajcie dokładnie skąd pochodzą i czy mają wszystkie atesty. O nasze olejki nie musicie się martwić, wszystkie są pięknie pachnące i bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Olejki eteryczne i zapachowe w Dzikim Lesie

Bardzo nam zależy, aby nasze świece cudownie pachniały, ale też chcemy, aby były dla Was zaskoczeniem i odkryciem. Zapachy, które Wam proponujemy są początkiem podróży, która zaczyna się w momencie zapalenia knota. Dlatego też korzystamy z olejków eterycznych i zapachowych, aby nie umknął nam żaden zapach, nawet ten najtrudniej dostępny!

 

Sprawdź co w sobie kryją świeczki zapachowe - Leśne Ciacho!

 


Sprawdź inne wpisy: Świece zapachowe na prezent | Świece zapachowe sojowe a rzepakowe | Świece zapachowe do łazienki | Świeca z drewnianym a bawełnianym knotem | Trwałe i intensywne świece zapachowe | Świece ekologiczne – formuły przyjazne dla środowiska | Świeczki zapachowe w szkle czy w ceramice - co wybrać? | Bluzki nietoperz - dla kogo i jak nosić

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl